Jag måste att medge, mig önskar nästan detta (BlogRush) att fungera. Det är likt lite drevet som kunde. Det kom ut ur ingenstans, hade enorm publicitet omgående och därefter enorma problem, omgående. I dag rullade det ut det lovade ”anstrykning” särdrag. Så nu har jag en litet mer lockande manick.
Den BlogRush VD:N överförde ut en annan den uthållig e-post (I-förmiddagen som talar 50+, stycker), mig ska i dag resumerar för dig här:
-” ska vi för att inte vila”, tills det är den funktionsdugliga storen, bekräftelse av problem
- enormt lista av ursäkter för problem
- uppmuntran att BlogRush inte är någon övergående ”modefluga”,
- enorm gormande mycket av hot till strömmen ”cheaters”,
- vi är rörs till en handbok, knyter kontakt människan granskat processaa för att låta platser in i ut, och vi går att granska alla som har undertecknat upp redan
- SAKKUNNIGA NOTERAR TILL ALLA LOW--TRAFFICMEDLEMMAR: I den near framtiden som vi ska, var att ge sig som är vårt, låg-trafikerar medlemmar (de, som behöver mer, trafikerar mest) IEN STORA PARTIER av vår bonus krediterar tilldelningar. Du ska får en ton som mer bonus krediterar än kick-trafikerar medlemmar, därför att du behöver egentligen den. Det är endast MÄSSAN!
- Anstrykningar och ”filtrerar” är nu levande. Filtrerar låter dig stoppa bestämt postar från att synas i den BlogRush manicken (ie. nöjt önskar du inte visat via BlogRush).
Uppdatering: (mer sistnämnd i dagen) om du egentligen, önskar egentligen, kan du läsa det hela tinget här. Och sedan jag skrev denna, posta, ”instrumentbrädan” delar upp av BlogRush (delen, som visar din `, krediterar' etc.), har inte varit funktionellt.
Också i jumbon 3 dagar, har min BlogRush remisser dubblerat till 30. Men den genomsnittliga tiden som spenderas på platsen, är den nätt lowen.
Källa: widget.blogrush.com
Besök: 30
Avg. Sidor/besök: 1.30
Avg. Time på plats: 00:00:21
Plats Avg. Sidor/besök: 1.67
Plats Avg. Time på plats: 00:01:28


























{ 2 comments… read them below or add one }
I had pulled my widget because I tired of it fouling up my design. Flavors help out a lot. I would still like the ability to adjust further but it is a good start.
I couldn’t get through the whole post from the CEO though - thanks for the highlights.
SB
I really hope they can make it too. It is such a good idea, one of the ones that you wish you had thought of.
I’m not a high traffic site, so I haven’t really seen anything from them, but I’m keeping the widget up there anyway.
Leave a Comment