En av saker som jag älskar om Apple produkter, är hur intuitivt de är. Mest av tiden. En gång i en stund kör jag in i lite ett undantag, och detta är ett av dem. Denna kort tutorial ska show dig hur man skräddarsy symbolerna/knäppas som är visade stunder som lyssnar till musik på ditt iPhone- eller iPodhandlag.
![]()
- Starta, genom att öppna musiken app
- Välj Mer knäppas (bottna-rätten), och därefter knäppas redigeraen (övre vänstra)
- På Konfigurera avskärma, klapp och släpa knäppas som du önskar att tillfoga till bottnen knäppas bommar för. Notera: det finns endast rum för 4 knäppas besegrar där (åtminstone på iPodhandlag, jag inte kan bekräfta som är fallet med iPhonen, som jag inte har en).
- Repetition som de ovannämnda kliver, tills du är lycklig med knäppas. Det är också nämnvärt - du kan sortera om dem, genom att knacka lätt på och att släpa dem horisontellt.
![]()

























{ 3 trackbacks }
{ 0 comments… add one now }
Leave a Comment